Pawilony należące do „Społem” PSS w Olsztynie prędko nie znikną z krajobrazu centrum Szczytna. Spółdzielnia planowała w ich miejscu budowę obiektu handlowego z mieszkaniami na sprzedaż. Na razie jednak zawiesiła tę inwestycję. Na przeszkodzie stoi nie tylko niepewna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, ale też brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

Pawilony jeszcze postoją
Pamiętające okres głębokiego PRL-u pawilony na ul. Odrodzenia na razie nie znikną z miejskiego krajobrazu

Wybudowane w latach 60. XX wieku, w miejscu zniszczonych pod koniec wojny okazałych kamienic parterowe pawilony „Społem” nie przydają uroku centrum miasta. Kilka lat temu pojawia się nadzieja, że pamiętające okres głębokiego PRL-u budynki znikną, a w ich miejscu stanie nowoczesny i bardziej efektowny architektonicznie obiekt. Właściciel, „Społem” PSS w Olsztynie, planował tu budowę dużego supermarketu o powierzchni użytkowej 630 m2. Wstępna koncepcja zakładała, że na parterze miał funkcjonować supermarket o pow. 400 m2, a nad nim zamierzano wybudować mieszkania przeznaczone na sprzedaż. Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu miasto, wychodząc naprzeciw inwestorowi, zrealizowało od strony ul. Żwirki i Wigury inwestycję polegającą na przebudowie kanalizacji.

Przedsięwzięcie związane z budową supermarketu w miejscu pawilonów nie będzie jednak realizowane, przynajmniej w najbliższym czasie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.