Od 18 lat Nieformalna Grupa Rowerowa „Kręcioły” nie tylko promuje zdrowy tryb życia, zachęcając mieszkańców do wycieczek na dwóch kółkach, ale też inicjuje szereg działań kulturalnych. W minioną niedzielę jej członkowie i sympatycy wyruszyli z pl. Juranda na urodzinową wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego „Kamez” w Wawrochach.

Pełnoletnie
Przed urodzinową wyprawą „Kręciołów” nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z burmistrz Szczytna Danutą Górską

ZACZĘŁO SIĘ OD JEDNEJ WYCIECZKI

Nieformalna Grupa Rowerowa „Kręcioły” ma już 18 lat. Z tej okazji, w minioną niedzielę, jej członkowie i sympatycy, spotkali się na pl. Juranda, by wyruszyć na urodzinową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Kamez” w Wawrochach. Zanim jednak to nastąpiło, życzenia „Kręciołom” złożyła burmistrz Szczytna Danuta Górska, dziękując im przy okazji za promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców i wręczając okolicznościowe upominki. Po zrobieniu rundy honorowej wokół ronda, peleton ruszył w stronę Wawroch.

Nieformalna Grupa Rowerowa „Kręcioły” funkcjonuje na zasadzie dobrowolności i samowystarczalności. Jej członkowie od wiosny do jesieni spotykają się co niedziela na pl. Juranda, by stamtąd wyjechać na wyprawy po bliższej i dalszej okolicy. Nie tylko upowszechniają zdrowy styl życia, ale też promują Szczytno i powiat szczycieński. Chętnie włączają się również w pomoc przy organizacji różnego rodzaju imprez.

Wszystko zaczęło się 9 lipca 2000 r.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.