Ponad dwa lata związkowcy z ZNP czekają na rozpatrzenie petycji w sprawie przekazania środków niewypłaconych nauczycielom w czasie strajku w 2019 r. Z tego powodu prezes zarządu Oddziału Powiatowego związku Janusz Koziński złożył skargę na brak działań przewodniczącego Jana Lisiewskiego, do którego była ona bezpośrednio skierowana. Radni większością głosów uznali ją za bezzasadną. Nie wszyscy jednak podzielili to stanowisko.

Petycja bez odpowiedzi
Prezes Janusz Koziński (z prawej) złożył skargę na przewodniczącego Rady Powiatu Jana Lisiewskiego (z lewej), bo ten przez dwa lata nie odpowiedział na petycję ZNP. - To się nie mieści w głowie – komentuje radny Zygmunt Rząp

CZEKAJĄ DWA LATA

Sprawa niewypłaconych środków strajkującym w 2019 r. nauczycielom ze szkół podlegających powiatowi ciągnie się już kilka lat. Związkowcy wielokrotnie zwracali się o to do starostwa, ale bez skutku. W lutym 2020 r. Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Szczytnie Janusz Koziński wystosował do przewodniczącego Rady Powiatu Jana Lisiewskiego petycję w tej sprawie. Odpowiedzi się jednak nie doczekał. - Minęły dwa lata i brak działań zgodnych z przepisami prawa – mówi Koziński, przypominając, że zgodnie z ustawą, powinna być ona rozpatrzona nie później niż trzy miesiące od jej złożenia. W związku z brakiem działań ze strony szefa Rady Powiatu, prezes w imieniu zarządu Oddziału Powiatowego ZNP wystosował na niego skargę. Rozpatrująca ją komisja skarg, wniosków i petycji uznała jednak, że jest ona bezzasadna.

TO SIĘ NIE MIEŚCI W GŁOWIE

Podczas kwietniowej sesji sprawą zajmowali się radni powiatowi, którzy mieli zdecydować, czy zgodzą się ze stanowiskiem komisji.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.