Nie prędzej niż w roku 2028 kierowcy będą mogli przemieszczać się obwodnicą Szczytna. W tym kierunku wykonano właśnie pierwszy krok. Roboty budowlane ruszą jednak dopiero za sześć lat.

Pierwszy krok do obwodnicy
Do tej pory Szczytno było białą plamą w województwie pod względem rozmachu inwestycyjnego na drogach krajowych. Teraz może się to zmienić

Rozpoczęły się działania związane z budową obwodnicy Szczytna. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. To dopiero pierwszy etap prac, których finał spodziewany jest za osiem lat. Planowana data ogłoszenia przetargu na roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” to trzeci kwartał 2024. Budowa ma ruszyć w roku 2026.

Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego i dalekobieżnego ze Szczytna. Trasa liczyć ma ok. 16 km i zaczynać w okolicach Lipowej Góry Zachodniej, prowadzić w stronę Korpel, Leśnego Dworu, ulicy Ostrołęckiej i kończyć w Lemanach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.