Puste od dwóch lat pomieszczenie po aptece w budynku przychodni przy ul. Kościuszki będzie ponownie zagospodarowane. Kolejny, trzeci już przetarg, przyniósł wreszcie rozstrzygnięcie.

Piętnasta apteka

Spółka APMED, której prezesem jest Iwona Poniatowska, wygrała przetarg na dzierżawę lokalu w przychodni przy ul. Kościuszki. W pomieszczeniu o pow. 100 m2 prowadzona będzie tak jak poprzednio apteka ogólnodostępna. Nowy najemca zaoferował kwotę 42 zł/m2 netto. Umowa ma być zawarta na pięć lat. Spółka APMED prowadzi już podobną placówkę na ulicy Gnieźnieńskiej w przychodni ELMED, ta na ulicy Kościuszki będzie drugą.

Przypomnijmy, że pomimo dwóch przetargów lokal od czerwca ub.r. pozostawał pusty. Poprzedni dzierżawca prowadzący aptekę płacił miesięczny czynsz w wysokości 41 zł/m2, mając do dyspozycji, łącznie z pomieszczeniami piwnicznymi, 200 m2. Teraz miasto do przetargu wystawiło tylko część górną lokalu, oczekując najpierw 49 zł/m2, a następnie - 43,50 zł. Dopiero kolejne obniżenie ceny przyniosło rezultat.

Powstanie 15. już apteki w mieście jest różnie komentowane.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.