Prawo i Sprawiedliwość pójdzie do wyborów samorządowych

z krytyką obecnych władz. - Tak źle jeszcze nie było. Padają kolejne zakłady pracy, a rządzący dowiadują się o tym z gazety – mówi Henryk Żuchowski, który będzie kandydatem partii na burmistrza Szczytna i jednocześnie walczył o mandat do Rady Powiatu.

PiS: Tak źle jeszcze nie było

Dwoje przedstawicieli szczycieńskiego Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegać się o mandat do sejmiku wojewódzkiego. To Szczepan Worobiej, obecny radny gminy Jedwabno i Iwona Olbryś, nauczycielka w SP 6.

Partia wystawi pełne listy kandydatów do powiatu. Z okręgu miasta Szczytno wystartuje m.in. Szczepan Olbryś, szef powiatowych struktur PiS-u i jedyny jego przedstawiciel w obecnej Radzie Powiatu, Henryk Żuchowski, były burmistrz Szczytna, Halina Chorążewicz, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Zygmunt Pocztarski, członek Sprawiedliwej Polski, z którą PiS utworzył przedwyborczą koalicję. Z gminy Szczytno o mandat do powiatu ubiegać się będą m. in. były radny miejski Alfred Bugaj, nauczyciel w SP 6, Jarosław Czaplicki, związkowiec ze szpitala. Na liście obejmującej okręg Pasym i Dźwierzuty znajdą się m. in. Andrzej Modzelewski, dyrektor szkoły w Gromie i Tadeusz Frączek, były wójt gminy Dźwierzuty, a z okręgu Jedwabno-Wielbark superołtys z Nart Janusz Gębczyński. Z okręgu Rozogi-Świętajno o mandat powalczy m.in. Wiesława Kąkol, była radna powiatowa.

Przedstawiciele PiS będą też ubiegać się o najwyższe stanowiska w samorządach

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.