W minioną sobotę w sali konferencyjnej ratusza odbyła się uroczystość Złotych Godów. Jubilaci odnowili przyrzeczenie małżeńskie oraz odebrali medale za długoletnie pożycie nadane przez Prezydenta RP.

Piszą razem księgę życia

W sobotę 11 lipca Złote Gody świętowało dziewięć par. Jubilaci usłyszeli wiele ciepłych słów od burmistrz Szczytna Danuty Górskiej, która gratulowała im tego, że stworzyli udane rodziny i wytrwali razem pół wieku. Porównała ich życie do wielkiej księgi, pisanej wspólnie każdego dnia, pomimo przeciwności losu oraz codziennych trudów. Małżonkowie w obecności swoich najbliższych – dzieci i wnuków – odnowili zawarte przed laty przyrzeczenie i odebrali nadane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie.

Nie mogło też zabraknąć symbolicznej lampki szampana i tortu. Muzyczną oprawę uroczystości zapewnił chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Preludium” pod dyrekcją Joanny Gawryszewskiej.

Wśród par świętujących Złote Gody znaleźli się państwo Jadwiga i Józef Widlarzowie. Pochodzą z różnych stron kraju. Pani Jadwiga spod Łomży, a pan Józef z Wadowic. Poznali się w Szczytnie i tu narodziła się ich miłość.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.