Powołanie przez wójta Sławomira Ambroziaka na stanowisko swojego zastępcy byłej burmistrz Pasymia Lucyny Kobylińskiej odbiło się w gminie szerokim echem. Nie wszystkim ta decyzja się podoba. Krytykuje ją radny Daniel Dunajski. Jego zdaniem jest to zbędne i nieuzasadnione ekonomicznie. - W skali roku to wydatek prawie 100 tys. zł – wytyka radny.

Po co nam ten zastępca?
Zdaniem radnego Daniela Dunajskiego utworzenie stanowiska zastępcy wójta nie ma uzasadnienia ekonomicznego i jest niepotrzebne. Pełniąca tę funkcję Lucyna Kobylińska zapewniała, że wygłoszonego przez niego na sesji oświadczenia wysłuchała „z pokorą i uwagą”

ZBĘDNE, NIEPOTRZEBNE, NIEUZASADNIONE

Podczas grudniowej sesji Rady Gminy nowy zastępca wójta Lucyna Kobylińska przedstawiła się obecnym na posiedzeniu sołtysom oraz kierownikom gminnych jednostek. Radni mieli okazję zapoznać się z nią już kilka tygodni wcześniej, w trakcie wspólnego posiedzenia komisji. Nie wszystkim ta kadrowa decyzja wójta Sławomira Ambroziaka się podoba. Niezadowolenia z faktu utworzenia nowego stanowiska nie kryje Daniel Dunajski, który podczas sesji wygłosił obszerne oświadczenie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.