Odbudowę zamku krzyżackiego w Szczytnie oraz połączenie kanałem żeglownym czterech jezior przewiduje program Platformy Obywatelskiej, z którym pójdzie do najbliższych wyborów samorządowych.

limg("10_FOTO A.JPG", "W nadchodzących wyborach mandatów

w barwach Platformy bronić będą (od lewej): Bogdan Kalinowski (sejmik wojewódzki), Jan Lisiewski (powiat) oraz Klaudiusz Woźniak

i Arkadiusz Marczak (miasto)");

MILIARDY CZEKAJĄ

Do zbliżających się wyborów samorządowych Platforma Obywatelska idzie w całym kraju z hasłem „Miliardy dla samorządu. Lepsze życie Polaków”.

- To już ostatni okres, w którym Polska będzie mogła sięgać pełnymi garściami po środki unijne. Dlatego ważne jest, żeby na czele samorządów stały osoby do tego przygotowane – mówi Andrzej Kijewski, szef Platformy w powiecie szczycieńskim. Wyzwaniem dla lokalnych władz będzie stworzenie produktu turystycznego, który zatrzyma tu na dłużej podróżnych lądujących na lotnisku w Szymanach. Platforma proponuje powrócić do starego pomysłu połączenia kanałem żeglownym podszczycieńskich jezior: Kalwy, Gromskiego, Leleskiego i Sasku Wielkiego. Do tego jeszcze rzuca propozycję odbudowy zamku krzyżackiego w Szczytnie i budowy amfiteatru.

PRZYŚNIĘTE

MIASTO W powiecie PO tworzy dziś koalicję z PSL i jak zapewnia Kijewski ma się ona dobrze. Największy problem, z którym ten samorząd będzie musiał się zmierzyć dotyczy konieczności rozbudowy szpitala o dodatkowe skrzydło. To zadanie do realizacji znajdzie się w programie Platformy na najbliższą kadencję. Działacze partii liczą na to, że szanse na pozyskanie środków na szpital w Szczytnie wzrosną, gdy powstanie lotnisko.

PO: Odbudujemy zamek i połączymy jeziora

Krytycznie Andrzej Kijewski ocenia działania samorządu miejskiego.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.