Były komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie st. bryg. Mariusz Gęsicki został pełniącym obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego. Sześć lat temu zasłynął tym, że po odwołaniu go ze stanowiska odmówił przejścia na emeryturę i wrócił do służby na podziale bojowym.

Po sześciu latach znów jest komendantem
Wręczenie decyzji o powierzeniu obowiązków zastępcy komendata wojewódzkiego st. bryg Mariuszowi Gęsickiemu (z lewej) odbyło się w Komendzie Głównej PSP w obecności komendanta głównego PSP nadbryg. Mariusza Feltynowskiego (w środku) i komendanta wojewódzkiego st. bryg. Michała Kamienieckiego/Fot. st. str. Krzysztof Pisz/KG PSP

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Mariusz Feltynowski z dniem 8 kwietnia powierzył st. bryg. Mariuszowi Gęsickiemu pełnienie obowiązków Zastępcy Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Uroczystość wręczenia decyzji odbyła się w Komendzie Głównej PSP, a udział w niej wziął również st. bryg. Michał Kamieniecki Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP.

St. bryg. Mariusz Gęsicki w latach 2006 - 2018 było komendantem powiatowym PSP w Szczytnie. Po odwołaniu go ze stanowiska odmówił odejścia na emeryturę i wrócił do służby na podziale bojowym jako zastępca dowódcy zmiany w JRG Szczytno.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.