Już od lipca przyszłego roku pojawią się w Szczytnie pociągi, którymi będziemy mogli pojechać bezpośrednio m.in. do Szczecina, Gdyni czy Białegostoku.

Pociągi dalekobieżne wrócą do Szczytna
Jest duża szansa, że pociągi poprowadzą bardzo nowoczesne lokomotywy spalinowe Pesa Gama

W KORSZACH REMONT, W SZCZYTNIE POCIĄGI

Remont linii kolejowej ze Szczytna do Ełku ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zaraz po oddaniu trasy do użytku zapanuje na niej spory ruch. Z projektu rozkładu jazdy pociągów Intercity S.A. wynika, że już w lipcu przyszłego roku w Szczytnie pojawią się pociągi relacji Szczecin – Białystok oraz Gdynia – Białystok. Jest to związane jest z rozpoczynającym się w przyszłym roku remontem odcinka na linii pomiędzy Korszami i Ełkiem, gdzie zostanie zmodernizowane torowisko na odcinku prawie 100 km, a cała trasa będzie zelektryfikowana. Na okres prowadzenia prac pociągi będą się poruszały alternatywnymi trasami, a jedną z nich jest m.in. Szczytno.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Szczytno było niegdyś stacją, przez którą przejeżdżały pociągi dalekobieżne np. do Lublina, Białegostoku czy Łodzi. Były to jednak bardzo odległe lata, a ostatni pociąg do np. Białegostoku odjechał w 1993 roku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.