Marek Michalak z Pasymia 12 lat temu wyemigrował do Szkocji. Z zawodu kucharz, odniósł za granicą wielki sukces. Mimo to z nostalgią wspomina wspomina rodzinne strony. - Myślę, że nadejdzie taki dzień, kiedy całą rodziną wrócimy do Polski na stałe – zwierza się Pan Marek.

Podbił Brytanię, ale tęskni za Pasymiem
Master Chef Marek Michalak przygotowujący płomienistą potrawę

W KRAJU

O Marku Michalaku było głośno podczas wręczania ZS nr 2 certyfikatu Pomorskiej Akademii Kulinarnej. Szkoła, zabiegając o to wysokie wyróżnienie, musiała wykazać się nie tylko bieżącymi osiągnięciami, ale także sukcesami swoich absolwentów. Pośród nich na pierwszym miejscu wymieniono właśnie Marka Michalaka, który ukończył ZS nr 2 w 2002 r., a obecnie, jako pierwszy Polak wszedł go ścisłego i elitarnego grona 250 najlepszych kucharzy na Wyspach Brytyjskich, wyróżnionych najwyższym w branży tytułem „Master Chef of Great Britain”.

Marek Michalak pochodzi z Pasymia. Tu się urodził, tu spędził dzieciństwo i młodzieńcze lata.

- Czasy szkolne wspominam bardzo ciepło – mówi, dodając, że w podstawówce uczył go m. in. Cezary Łachmański, obecny burmistrz Pasymia. Co ciekawe, burmistrz trenował go także w piłkarskim zespole „Błękitni” Pasym, bo Marek oprócz kulinariów, którymi interesował się od dzieciństwa, uwielbia także piłkę nożną.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.