- Proszę o to, aby oceny dla wszystkich uczniów w Polsce były plus jeden, żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy – z takim apelem zwrócił się do nauczycieli Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Ciekawi byliśmy, jak do tej propozycji podchodzą nauczyciele, uczniowie i samorządowcy.

Podnieśmy oceny o jeden stopień
Sami uczniowie uważają, że obligatoryjne podnoszenie im ocen byłoby niesprawiedliwe (na zdjęciu: ubiegłoroczni absolwenci ZS nr 3 w Szczytnie)

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka to uczniowie ponieśli największe konsekwencje zdalnej nauki. - Wszyscy musieli się do tego przygotować, ale dzieci nasze miały największe z tym trudności – argumentował kilka dni temu na antenie „Radia Zet” rzecznik, proponując, aby nieco złagodzić tego skutki. - Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek, odpytań, po prostu zróbmy plus jeden.

Według rzecznika wszyscy powinni otrzymać promocję do następnej klasy. - Żeby we wrześniu, gdy rozpoczniemy nowy rok, wszyscy mogli go zacząć z czystą kartą i z dobrymi humorami, żeby ten trudny okres trzech ostatnich miesięcy nie był podstawą do tego, żeby któryś uczeń miał problemy z promocją – przekonywał, wyrażając nadzieję, że wszyscy nadrobią stracony czas.

TO NIE PRIMA APRILIS

Co o inicjatywie RPD sądzą adresaci jego apelu, czyli nauczyciele?

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.