Po tym, jak podwyżkę poborów o ponad 50% otrzymał burmistrz Mańkowski, przyszła kolej także na jego najbliższych współpracowników z kierownictwa urzędu. Z początkiem roku wyższymi poborami mogą się pochwalić wiceburmistrz Ilona Bańkowska, skarbnik Alina Gajkowska i sekretarz Lucjan Wołos.

Podwyżki dla wiceburmistrz, skarbnika i sekretarza
Wiceburmistrz Ilona Bańkowska (z lewej) ma teraz pobory wyższe o 2,5 tys. zł brutto, skarbnik Alina Gajkowska o 2 tys. zł, a sekretarz Lucjan Wołos – o 1,5 tys. zł

W grudniu burmistrz Krzysztof Mańkowski, podobnie jak włodarze innych miast i gmin, otrzymał podwyżkę poborów. W jego przypadku wynagrodzenie wzrosło o 6 tys. zł i obecnie otrzymuje on 16 104 zł brutto miesięcznie. Podwyżka była konsekwencją zmienionej przez sejm ustawy podnoszącej uposażenia włodarzom samorządowym. Choć pensja Mańkowskiego wzrosła o ponad 50%, to i tak spośród wójtów i burmistrzów powiatu szczycieńskiego zarabia on najmniej. Tak zdecydowali radni, którzy podnieśli mu pensję w najniższych dopuszczalnych widełkach.

Okazuje się, że od stycznia podwyżkę otrzymali także najbliżsi współpracownicy burmistrza – wiceburmistrz Ilona Bańkowska, skarbnik Alina Gajkowska i sekretarz Lucjan Wołos.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.