Budowa ścieżki rowerowej na zlikwidowanej linii kolejowej do Biskupca nabiera tempa. Starosta szczycieński podpisał z merem Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim deklarację partnerską, która jest potrzebna do zawarcia umowy o dofinansowanie drugiego etapu zadania na najdłuższym odcinku trasy biegnącym przez gminę Dźwierzuty. Pełną parą idą też prace na terenie gminy Szczytno.

Pojedziemy rowerem do Biskupca
Deklarację partnerską podpisali starosta Jarosław Matłach (z lewej) i mer Swietłogorska Vladimir Bondarenko (obok). Asystowali im naczelnik Agata Popielarz - Dzielińska oraz wicestarosta Jerzy Szczepanek

ROSYJSKI PARTNER

W miniony poniedziałek starosta Jarosław Matłach i mer Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim Vladimir Bondarenko podpisali deklarację partnerską na realizację projektu pn. „Rozwój turystyki transgranicznej w Powiecie Szczycieńskim i Gminie Miejskiej Swietłogorsk”. Już kilka miesięcy temu, wraz z 11 innymi, został on zakwalifikowany do dofinansowania. Jego całkowita wartość to ponad 5 mln zł, z czego środki zewnętrzne stanowić będą aż 90%. Łączny koszt zadań po stronie powiatu to 2,7 mln zł i zostanie dofinansowany w kwocie 2,4 mln z funduszy unijnych. Pozostałe środki (272 tys. zł) stanowić ma wkład własny – 70% gminy Dźwierzuty i 30% powiatu. Zadania partnera z Obwodu Kaliningradzkiego wyniosą z kolei blisko 520 tysięcy euro, z czego niemal 477 tys. pokryje Federacja Rosyjska, a 52 tys. euro Gmina Miejska Swietłogorsk.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.