Wcześniej były wnioski o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu samochodu. Teraz już 50 tys. zł chce od samorządów nowy komendant powiatowy policji. Tymczasem już kilka lat temu dzisiejszy marszałek sejmu ostrzegał na spotkaniu z mieszkańcami Szczytna, że takie wsparcie może rodzić patologię na szczeblu lokalnym.

Policja doi samorządy
Na modernizację policji rząd przeznacza w ostatnim czasie sporo środków. Naciska jednocześnie na komendantów (na zdjęciu insp. Radosław Drach), aby ci szukali dofinansowania w samorządach

Nowy komendant policji w Szczytnie idzie za przykładem swoich poprzedników i wyciąga rękę do samorządów. Zaraz po otrzymaniu nominacji insp. Radosław Drach wysłał do włodarzy miast i gmin powiatu szczycieńskiego pisma, prosząc ich o finansowe wsparcie. Uzasadnia to tym, że komenda główna w ramach modernizacji policji zaplanowała w tym roku zakup sprzętu transportowego. Ma się to odbywać w ramach sponsoringu z wykorzystaniem środków pozyskanych na fundusz wsparcia policji. Udział samorządów ma wynieść 50%, a kwotowo 50 tys. zł - w przypadku zakupu samochodu osobowego typu SUW (wersja oznakowana) lub 47,5 tys. zł (wersja nieoznakowana).

Nad wnioskiem komendanta debatowali ostatnio radni gminy Świętajno.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.