- Policja pod żadnym pozorem nie powinna otrzymywać od samorządów jakiegokolwiek wsparcia – domagali się kilka lat temu politycy Prawa i Sprawiedliwości, będąc w opozycji. Po dojściu do władzy, szybko o tym zapomnieli. Komendanci policji raz za razem ślą pisma do gmin, prosząc je o dofinansowanie zakupu nowych pojazdów.

Policja znów wyciąga rękę do samorządów
Radni z Rozóg podpowiadają komendantowi, żeby nowy wóz dla potrzeb policji zakupił z mandatów wystawianych przez policjantów z drogówki

Do gminy Rozogi po raz kolejny w ciągu ostatnich lat trafiło pismo Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, w którym ten zwraca się z prośbą o dofinansowane zakupu pojazdu. - My i gmina Świętajno mielibyśmy się złożyć po 55 tys. zł, a pozostałe 50% dołożyć Komenda Główna Policji na zakup auta hybrydowego SUW – mówi wójt gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki. Wniosek skierowano na posiedzenie połączonych komisji. Opinie radnych były zdecydowanie krytyczne. Wskazywano, że gmina założyła w tym roku deficyt, a środki dla policji oznaczałyby powiększenie go o 55 tys. zł. - Z jakiej racji mamy utrzymywać państwową instytucję? – zastanawia się Maciej Sypiański, przewodniczący Rady Gminy Rozogi.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.