O Wyższej Szkole Policji w Szczytnie znów jest głośno i to wcale nie z dobrej strony. TVN 24 ujawnił filmy przedstawiające zabawę, podczas której niekompletnie ubrani funkcjonariusze parodiują oficjalne uroczystości.

Policjanci wyrzuceni z kursu oficerskiego
Policjanci przy salwie śmiechu pozostałych imprezowiczów, paradowali w czapkach i górach mundurów policyjnych, a także krótkich spodenkach i klapkach (fot. screeny z filmu)

Kilka dni temu TVN 24 opublikował fragmenty nagrań z imprezy na zakończenie kursu oficerskiego w WSPol. Została ona zorganizowana na początku lipca w jednej ze szkolnych sal „po godzinach”. Na filmach, które nakręcił jeden z uczestników, widać jak kończący kurs oficerski policjanci przekazują „władzę” swoim następcom.

– Dowódca uroczystości nadsztabowy starszy Śpioch złoży teraz meldunek (...) komendantowi nadgwiazdnikowi staremu Maciejowi – mówi prowadząca imprezę kursantka. W dalszej części filmu do sali wkracza mężczyzna w rozpiętej policyjnej marynarce i czapce, w krótkich spodenkach i klapkach, parodiując policyjne honory.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.