Ci, którzy nie przestrzegają zakazu parkowania po obu stronach drogi w Warchałach, nie pozostają bezkarni. W miniony weekend do akcji ostro wkroczyła tam policja. Posypały się mandaty, a około dziesięć aut odholowano.

Policyjne żniwa w Warchałach
W miniony weekend szczycieńska policja prowadziła w Warchałach intensywne działania skierowane wobec osób, które złamały przepisy dotyczące parkowania

O problemach z parkowaniem w pobliżu plaży w Warchałach pisaliśmy wielokrotnie. Temat jednak stale powraca, zwłaszcza w słoneczne weekendy, kiedy nad jezioro ściągają tłumy kąpielowiczów. Znaczna ich część, zamiast korzystać z płatnych parkingów, stawia swoje auta na poboczu drogi do Brajnik. Zdarza się, że jest ona po obu stronach zastawiona samochodami, co utrudnia przejazd np. służbom ratunkowym. Ostatnio intensywne działania związane z egzekwowaniem przepisów prowadzi tam policja. Jak informuje pełniąca obowiązki rzecznika szczycieńskiej komendy sierż. Izabela Głowacka, najczęściej są one reakcją na telefoniczne zgłoszenia. - Od 19 czerwca do 6 sierpnia skierowaliśmy 350 wniosków o ukaranie wobec osób, które naruszyły przepisy związane z parkowaniem w tym miejscu – mówi policjantka. W miniony weekend stróże prawa odholowali też z Warchał około dziesięciu pojazdów.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.