- Polityka głównie opiera się na kłamstwie, fałszu, cwaniactwie i dorobkiewiczostwu. W bardzo małym stopniu na służbie obywatelom – mówił poseł Andrzej Rozenek podczas spotkania z mieszkańcami Szczytna w sali MDK-u.

Polityka to kłamstwo, fałsz i cwaniactwo
W ramach wizyty w Szczytnie posłowie spotkali się m. in. z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim

SPOTKANIE Z WŁODARZAMI I MIESZKAŃCAMI

Coraz rzadziej Szczytno staje się miejscem, które odwiedzają znani politycy po to, by spotkać się z jego mieszkańcami. Taki wyjątek zrobili właśnie posłowie Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek, którzy po rozłamie na lewicy zasilili niedawno szeregi Polskiej Partii Socjalistycznej. W programie ich wizyty, w ubiegłą środę, znalazły się kurtuazyjne odwiedziny u trzech włodarzy: starosty Matłacha, burmistrza Mańkowskiego i wójta Wojciechowskiego. Potem w sali MDK-u spotkali się z mieszkańcami miasta i powiatu. Na wstępie przedstawili im swoją ocenę aktualnej sytuacji w kraju i na świecie, a następnie odpowiadali na pytania. Krytycznie przy tym odnosili się do działań rządu i jego sztandarowych projektów, w tym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i przejścia na Mierzei Wiślanej.

CZARZASTY KNUJE Z PISEM

Nie szczędzili też razów swoim niedawnym kolegom z lewicy. Na skutek powstałego konfliktu, zarówno Senyszyn jak i Rozenek nie są dziś członkami powstałej m. in. na bazie SLD partii Nowa Lewica, tylko przystąpili do PPS.

- Skąd taki wybór? – dociekał, ciesząc się jednocześnie, długoletni członek PPS i były przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie Stanisław Makowiecki.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.