W Urzędzie Gminy Jedwabno działa punkt konsultacyjno – informacyjny programu „Czyste powietrze”. Mieszkańcy zainteresowani skorzystaniem z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów mogą tu uzyskać pomoc przy pisaniu wniosków oraz niezbędne informacje.

Pomagają przy
Mieszkańcom zainteresowanym udziałem w programie „Czyste powietrze” pomocą służy inspektor Agnieszka Żebrowska

„Czyste powietrze” to program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła oraz poprawę efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych. Oferuje on dofinansowanie na wymianę starych „kopciuchów” na nowoczesne piece spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie prac związanych z termomodernizacją budynków.

W siedzibie Urzędu Gminy Jedwabno od maja tego roku działa punkt konsultacyjno – informacyjny, w którym osoby zainteresowane udziałem w programie mogą uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc przy pisaniu wniosków. Jak informuje obsługująca punkt inspektor Agnieszka Żebrowska, do tej pory z Jedwabna do WFOŚiGW wysłano osiem wniosków o dofinansowanie. Jak dotąd dwóch wnioskodawców otrzymało pozytywne decyzje.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.