O swoich snajperskich umiejętnościach przypomniał Patrycjusz Malanowski, który załatwił Błękitnym zwycięstwo w ważnym meczu z Polonią Iłowo. Wciąż w gazie jest szczycieński SKS. Pozostałe nasze drużyny nie dały swoim kibicom specjalnych powodów do radości.

IV LIGA

Popis Malanowskiego
Dzięki swoim strzeleckim popisom Patrycjusz Malanowski został wybrany do jedenastki kolejki

24. kolejka

Błękitni Pasym – Polonia Iłowo 4:3 (2:2)

1:0 , 2:0 – Patrycjusz Malanowski (15., 31.), 2:1 – (32. – samob.) , 2:2 - (43.) 3:2, 4:2 – Patrycjusz Malanowski (53., 84.), 4:3 – (90.)
Błękitni: Brzozowski, Jagiełło, Brzeziński, Dobrzyński, Kępka, Kulesik (46. Duplicki), Dyka,  Kruczkowski (58. Gołaszewski), Sachajczuk (80. Mikulak), Balcerzak (85. R. Malanowski),  P. Malanowski.

Patrycjusz Malanowski przez kilka spotkań pauzował z powodu kontuzji, potem pojawił się dopiero w końcówce meczu, ale w pojedynku z Polonią pokazał, że wrócił do pełni formy. Przypomniał jednocześnie, że jeśli jest w dobrej dyspozycji strzeleckiej, może uprzykrzyć życie  bramkarzowi zespołu rywala kilkakrotnie.
Dwie pierwsze bramki napastnika Błękitnych padły w podobnych okolicznościach – podanie przez środek boiska, bezproblemowe poradzenie sobie z obrońcą i pewny strzał lewą nogą. Gol nr 3 to ładny wyskok i główka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, natomiast przy ostatniej swojej bramce zakręcił w narożniku pola karnego defensorami Polonii i uderzył tuż przy słupku. Mimo zdobycia przez jednego zawodnika aż tylu goli wynik trudno uznać za niezagrożony. Goście w pierwszej połowie zdołali nawet doprowadzić do wyrównania, w czym nieco pomógł im Jagiełło, który w jednej z sytuacji zaskoczył swojego bramkarza precyzyjnym strzałem głową. Brzozowski skapitulował jeszcze raz, gdy w doliczonym czasie nie sięgnął piłki po dobrze wykonanym rzucie wolnym.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.