W tym tygodniu przyjrzymy się kolejnym popularnym rasom psów. Pewnie wielu czytelników zaskoczy informacja, że do najinteligentniejszych należą ... pudle, a modne ostatnio i uważane za spokojne labradory, źle wychowane, mogą wykazywać agresję.

Kolejną bardzo popularną rasą w ostatnim czasie jest labrador. Są to psy duże, krótkowłose, znane z wielu amerykańskich filmów, niestety dość wymagające. Potrzebują dużo przestrzeni, są energiczne i wbrew stereotypom mogą być dość kłopotliwe dla osób zapracowanych i posiadających małe mieszkanie. Jak to w przypadku każdego źle wychowanego psa, mogą również wykazywać agresję wobec innych zwierząt czy ludzi.

Mało kto wie, że zdecydowanie do najmądrzejszych psów należą pudle oraz border collie. Obie rasy mogą przewodzić osobie niepełnosprawnej, której są w stanie zastąpić ręce. Pudle nie bez powodu występowały w cyrkach. To właśnie one potrafię wykryć objawy prodromalne ataku padaczkowego, potrafią także np. opróżnić zmywarkę, po odpowiednim przeszkoleniu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.