- Chcemy wygrać w powiecie szczycieńskim najbliższe wybory do samorządów i Parlamentu Europejskiego – zapowiada poseł PiS Jerzy Szmit. Prawdopodobnie wśród kandydatów do europarlamentu znajdzie się przedstawiciel partii z naszego powiatu.

Poseł w terenie

Rozogi i Świętajno to miejscowości, które odwiedził poseł Szmit. Nie przez przypadek. W tych gminach właśnie PiS odnotował w ostatnich wyborach parlamentarnych najlepszy wynik w powiecie, zdobywając największe poparcie spośród wszystkich partii. Ten sukces PiS będzie chciał powtórzyć w tegorocznych wyborach do europarlamentu i samorządu. - Tu możemy zrobić wynik, który będzie promieniował na inne powiaty regionu. Trzeba przełamać schemat, że PiS na Warmii i Mazurach skazany jest na porażkę – mówił poseł. To wymagać będzie jednak dużego zaangażowania miejscowych członków i sympatyków PiS.

Prawdopodobnie, jak zdradził Szmit, jednym z kandydatów partii z Warmii i Mazur do PE zostanie działacz z powiatu szczycieńskiego. On też będzie kandydował na burmistrza Szczytna lub otwierał listę do powiatu.

Sporo krytycznych słów padło na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Poseł jako dramatyczny określił fakt obecnego zadłużenia kraju na astronomiczną kwotę 900 mld zł, równą półtorarocznemu budżetowi państwa.

- Odsunięcie tych ludzi od władzy to już nie tyle nasz obowiązek, co samoobrona – przekonywał.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.