Chociaż w gminie Szczytno systematycznie przybywa mieszkańców, to w tutejszych szkołach uczniów ubywa. Rodzice wolą posyłać dzieci do miejskich placówek. Tymczasem, na co wskazują władze gminy, poziom nauczania oraz baza lokalowa i techniczna w ich szkołach jest na wysokim poziomie.

Posyłajcie dzieci do naszych szkół
Aż 110 maluchów z terenu gminy Szczytno uczęszcza do przedszkoli w mieście. - A przecież warunki w naszych przedszkolach są komfortowe – zapewniają władze gminy (na zdjęciu jedno z nich mieszczące się na parterze siedziby urzędu na ul. Łomżyńskiej)

Koszty związane z funkcjonowaniem oświaty to spory wydatek w budżecie każdego samorządu. Tak też jest w przypadku gminy Szczytno. Ponad jedna trzecia zgromadzonych środków przekazywana jest do szkół i przedszkoli. Znaczną w tym część stanowi subwencja z budżetu państwa, ale z roku na rok jej udział się zmniejsza. Powodem - malejąca liczba dzieci uczęszczających do szkół. To w przypadku gminy Szczytno może dziwić, bo to jedyny samorząd w powiecie i nieliczny w województwie, w którym liczba ludności systematycznie rośnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.