Butelki z alkoholem niewiadomego pochodzenia, za to oznaczone logo Stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców” i herbem miasta – takie „gadżety” miały być rozdawane przez burmistrza Mańkowskiego oraz osoby z najbliższego mu otoczenia podczas odbywającej się w Miejskim Ośrodku Sportu potańcówki. „Uważam to za naruszenie dobrego smaku, szacunku do osób starszych i znieważenie herbu miasta” - pisze do redakcji „Kurka” jedna z uczestniczek imprezy.

Potańcówka z herbowymi flaszkami
Takie „limitowane” flaszki miały być rozdawane podczas ostatniej potańcówki w MOS-ie

„NAGRODY” W KONKURSIE

Potańcówki organizowane w bazie wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu to już tradycja. Imprezy odbywają się pod patronatem burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego i zwykle też z jego osobistym udziałem. Cieszą się one dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród starszych mieszkańców miasta, którzy mają okazję do spotkań towarzyskich i zabawy przy muzyce z lat 70. i 80.

Ostatnia taka potańcówka miała miejsce w czwartek 1 września, a do uczestnictwa w niej zachęcały plakaty z zaproszeniem od włodarza Szczytna. Już sama data imprezy wzbudziła pewne kontrowersje. Niektórzy zastanawiali się, czy rocznica wybuchu II wojny światowej to stosowny moment na organizację biesiady. Okazuje się, że kontrowersji jest znacznie więcej.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.