Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentNoo_disqus_comment has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/cortez8592/kurekmazurski.pl/public_html/plugins/content/noo_disqus_comment/noo_disqus_comment.php on line 19

Na trasie Szczytno - Dębówko kierująca renault 35-latka potrąciła 20-letnią rowerzystkę, która wpadła do rowu, doznając m.in. urazu głowy.

We wtorek 26 lipca na odcinku drogi krajowej nr 57 między Szczytnem a Dębówkiem 35-latka ze Szczytna kierująca renault, wykonując manewr wyprzedzania rowerzystki, nie upewniła się, czy może to zrobić bezpiecznie i prawidłowo. Kobieta wjechała na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się inny pojazd. Chcąc uniknąć z nim zderzenia, zjechała gwałtowanie w prawo, uderzyła w rowerzystkę, a następnie w drzewo. W wyniku uderzenia 20-latka kierująca rowerem wpadła do rowu. Z ogólnymi potłuczeniami ciała, urazem głowy oraz prawego barku została przewieziona do szpitala w Szczytnie. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali 35-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz kobieta odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za spowodowanie wypadku grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Obie uczestniczki wypadku były trzeźwe.

(ew)