Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie jest jedną z 22 placówek leczniczych w województwie, które otrzymały dofinansowanie od wojewody na zakup sprzętu dla ratowników medycznych. Jego wartość to blisko 100 tys. zł, ale potrzeby są znacznie większe. Najbardziej pilnym zakupem jest nowy ambulans. - Te dotychczas używane wymagają coraz częstszych napraw – mówi dyrektor szpitala Beata Kostrzewa.

Potrzebują nowej karetki
Karetki służące szczycieńskiemu pogotowiu są mocno eksploatowane. Grzegorzowi Achremczykowi i pozostałym ratownikom medycznym przydałby się już nowy ambulans

Wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki podjął decyzję o dofinansowaniu zakupu ponad 80 jednostek sprzętu medycznego dla zespołów ratownictwa i szpitalnych oddziałów ratunkowych. Wartość pomocy wynosi blisko 2 mln złotych. Wśród zakupionego sprzętu znajdują się m.in. aparaty EKG, defibrylatory, zestawy do intubacji, kardiomonitory, pompy infuzyjne, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, respiratory i łóżka szpitalne. Jedną z 22 placówek w województwie, które uzyskały tę pomoc, jest także Zespół Opieki Zdrowotnej w Szczytnie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.