Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda uzyskał we wszystkich samorządach powiatu szczycieńskiego największe poparcie w I turze wyborów prezydenckich.

Powiat za Andrzejem Dudą
Andrzej Duda jako jedyny z kandydatów odwiedził w czasie kampanii wyborczej powiat szczycieński. Być może to też miało wpływ na osiągnięty przez niego wynik

Trwają wybory prezydenckie 2020. W pierwszej turze największe poparcie zdobył Andrzej Duda. Urzędujący prezydent Polski zdobył 43,50 proc. głosów. Oznacza to, że czeka nas druga tura. W niej kontrkandydatem Dudy będzie Rafał Trzaskowski, który uzyskał wynik 30,46 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia, a na czwartym Krzysztof Bosak.

To wyniki odnotowane w kraju. A jak na tym tle wypadły wybory w powiecie szczycieńskim? Tu prezydent Duda uzyskał jeszcze większe poparcie sięgające 46%, pokonując aż o 18% największego rywala. W oddanych głosach w pojedynku Duda-Trzaskowski przekłada się to na wynik 14 573 : 9 186. Przypomnijmy, że pięć lat temu w pierwszej turze Andrzej Duda otrzymał w powiecie szczycieńskim poparcie w wysokości 33%, a urzędujący prezydent Bronisław Komorowski z PO – 35%.

Wyniki I tury wyborów prezydenckich w powiecie szczycieńskim czołówki kandydatów w %

Frekwencja w powiecie wyniosła 56,10% i była rekordowa w dotychczas organizowanych wyborach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.