Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dokonał podsumowania swojej działalności w minionych pięciu latach i wybrał nowy zarząd. Po raz kolejny na jego czele stanął starosta szczycieński Jarosław Matłach. Podczas zjazdu nie zabrakło odniesień do bieżącej polityki.

Powiatowy zjazd strażaków
Złoty Znak Związku dla OSP Nowe Kiejkuty z rąk Stanisława Mikulaka odebrali prezes i naczelnik tej jednostki

ZŁOTY ZNAK DLA NOWYCH KIEJKUT

Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych odbył się w miniony piątek w restauracji „Leśna”. Udział w nim wzięli szczycieńscy samorządowcy, kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele zarządu wojewódzkiego. Pierwszym punktem spotkania było wręczenie najwyższego odznaczenia w ochotniczych ruchu strażackim – Złotego Znaku Związku OSP RP jednostce OSP Nowe Kiejkuty. Została ona nagrodzona za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej. W tym roku obchodziła 70-lecie reaktywacji, a jej początki sięgają jeszcze XIX w. W imieniu jednostki odznaczenie odebrali prezes Krzysztof Więcek i naczelnik Michał Soliwoda. Z kolei Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Kazimierz Soliwoda i Leszek Mikulak.

CZAS PODSUMOWAŃ

Sprawozdanie z ostatnich pięciu lat działalności zarządu powiatowego przedstawił jego prezes, starosta Jarosław Matłach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.