Chwile grozy przeżyła pięcioosobowa rodzina z Piasutna, gdy w nocy 15 października dom, w którym mieszkała, stanął w ogniu. Pożar objął cały dach drewnianego obiektu. Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, wszyscy mieszkańcy byli już na zewnątrz budynku. Żaden z nich nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Całkowitemu spaleniu uległ kryty onduliną dach. Częściowo spłonęły też ściany parteru. Z ogniem walczyli strażacy z JRG Szczytno, OSP Świętajno, Piasutno oraz Spychowo. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
CZOŁÓWKA KOŁO JEDWABNA
W czwartek 16 października na trasie Jedwabno - Nowe Borowe kierujący renault kangoo 34- letni Adam W. z Warszawy nie dostosował prędkości do panujących warunków. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze, po czym czołowo zderzył się z saabem. W wyniku wypadku pasażerka renault Milena M. doznała ogólnych obrażeń i została zabrana do szpitala w Szczytnie. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Okoliczności wypadku ustalają policjanci. Renault został uszkodzony na sumę ok. 10 tys. złotych, natomiast saab - 5 tys. złotych.
USZKODZIŁ SAMOCHÓD I POLICJANTA
W środę 15 października na jednej ze szczycieńskich ulic policjanci złapali na gorącym uczynku 17-letniego Doriana K. Chłopak uszkodził volkswagena passata, wybijając światła i wyrywając tablicę rejestracyjną. Na tym jednak nie koniec chuligańskich wybryków nastolatka. W trakcie zatrzymania uderzył on kamieniem interweniującego policjanta. Dorian K. trafił do aresztu. Okazało się, że nie był to jego pierwszy „wyskok”. Teraz stróże prawa ustalają, czy chłopak mógł być jednym ze sprawców zniszczeń mienia, które ostatnio miały miejsce na terenie miasta. Siedemnastolatek za swój czyn odpowie przed sądem. Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Dorianowi K. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
WYPADEK W GROMIE
W czwartek 16 października na odcinku drogi krajowej nr 53 w Gromie doszło do czołowego zderzenia volkswagena transportera z dostawczym iveco. W wyniku wypadku kierowca oraz pasażer iveco doznali ogólnych obrażeń i trafili do szpitala. Droga została całkowicie zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo. Strażacy musieli usunąć plamę oleju, która powstała po zderzeniu samochodów.
NAJPIERW LIBACJA, POTEM ROZBÓJ
W poniedziałek 13 października w jednym z domów we wsi na terenie gminy Rozogi odbywała się libacja alkoholowa. W pewnej chwili zabrakło procentowego trunku, więc biorąca udział w zakrapianym spotkaniu kobieta wyszła do sklepu, by kupić alkohol. W ślad za nią udał się współtowarzysz biesiady, 59-letni Zygmunt P., mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna uderzył swoją znajomą i zabrał jej pieniądze. Pokrzywdzona wróciła do domu i opowiedziała o zajściu pozostałym towarzyszom biesiady. Ci najwyraźniej zapałali żądzą zemsty i postanowili dać nauczkę damskiemu bokserowi. Kazimierz G. lat 44 i Stanisław P. lat 46 pobili napastnika, odebrali mu pieniądze i zegarek. Zygmunt P. trafił do szpitala. Wszyscy uczestnicy libacji zostali zatrzymani. Funkcjonariusze ustalają teraz udział każdego z nich w rozboju. Zarzuty mogą skutkować karą do 12 lat pozbawienia wolności.
WEEKEND Z KONTROLAMI
W miniony weekend policjanci ze szczycieńskiej drogówki skontrolowali 52 pojazdy, nałożyli 37 mandatów karnych na łączną kwotę 6 tys. 550 złotych. Zatrzymali trzy dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów. W ręce stróżów prawa wpadło czterech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU
Szczytno było jednym z osiemnastu polskich miast, które w sobotę 18 października włączyły się do międzynarodowej akcji pod hasłem „Europejska Noc bez Wypadku”. W kampanii udział wzięły dwa szczycieńskie lokale - pub „Cela” oraz „9”. Podczas sobotniego wieczoru wolontariusze namawiali kierowców, by wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu po to, by bezpiecznie odwieźć do domu swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do niej, zakładli jednorazowe niebieskie opaski. Opuszczając lokale, chętni mogli przebadać się alkomatem. W Szczytnie zobowiązanie trzeźwości podjęło 37 osób. Podczas badania okazało się, że niewiele poniżej 25% miało w wydychanym powietrzu dawkę znacznie przekraczającą dozwolony limit 0,2 promila. Prym wśród nietrzeźwych wiedli mężczyźni, stanowiąc 80% spośród badanych. Na tle miast regionu biorących udział w kampanii, Szczytno wypadło najlepiej. W Olsztynie średnia liczba pijanych kierowców wynosiła ponad 25%, a w Mrągowie - ponad 30%.