W minionym tygodniu strażacy dwa razy interweniowali przy pożarach w lasach.

Pierwszy z nich miał miejsce w Wesołowie, gmina Wielbark. Paliło się tam poszycie w około 30-letnim lesie sosnowym. Ogień na szczęście został w porę zauważony i ugaszony. Do drugiego pożaru doszło w niedzielę 24 maja w lesie w okolicy Jerominów. Poszycie w młodniku strażacy ugasili przy użyciu wody, tłumic i łopat.

WPADLI ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

Policjanci szczycieńskiej drogówki skrupulatnie pilnują przestrzegania nowych przepisów zaostrzających kary za przekraczanie prędkości. W miniony weekend prowadzili działania na terenie gminy Rozogi. W piątek 22 maja, tuż przed południem, zatrzymali do kontroli drogowej 40-latkę kierującą fordem mondeo. Kobieta w obszarze zabudowanym mknęła z prędkością 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, ukarali mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Z kolei w sobotę 23 maja wieczorem kierujący renault jechał z prędkością 96 km/h. Również i ten mężczyzna stracił prawo jazdy.

ZDERZENIE Z BUSEM

W środę 20 maja wieczorem w Pasymiu doszło do wypadku z udziałem osobowego forda transita i busa marki Volkswagen LT. Podróżujący samotnie kierowca forda nie odniósł obrażeń. Z kolei busem jechało 10 osób. Kierowca pojazdu i sześcioro pasażerów odniosło obrażenia. Jedną osobę zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala w Szczytnie.
Oprac. (ew)