Takich rozstrzygnięć mało kto się spodziewał. W przeprowadzonych w niedzielę wyborach samorządowych stanowiska wójtów straciło trzech doświadczonych włodarzy: Czesław Wierzuk (Dźwierzuty), Janusz Pabich (Świętajno) i Józef Zapert (Rozogi). Troje pozostałych - Danuta Górska (Szczytno), Krzysztof Otulakowski (Jedwabno), Bernard Mius (Pasym) czekają dogrywki. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, tylko Grzegorz Zapadka (Wielbark) i Sławomir Wojciechowski (gmina Szczytno) zachowali stanowiska bez większych problemów.

SZCZYTNO: DOGRYWKA DWOJGA BURMISTRZÓW

Pożegnania i dogrywki

Mieszkańców stolicy powiatu czeka druga tura wyborów burmistrza. Ubiegającej się o reelekcję Danucie Górskiej, mimo nachalnej propagandy, nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed czterech lat i pokonać rywali już w pierwszym podejściu. Jeszcze raz będzie musiała się zmierzyć z byłym burmistrzem Henrykiem Żuchowskim, chociaż uzyskała niemal dwukrotnie więcej głosów niż on. W rozmowie z nią można jednak wyczuć lekką nutkę niedosytu. - Za dwa tygodnie druga tura. Będę starała się do tego czasu pozyskać głosy kolejnych mieszkańców – mówi burmistrz.

Henryk Żuchowski otwarcie przyznaje, że liczył na większe poparcie. Nie traci jednak nadziei na końcowe zwycięstwo. - Pani Górska nie wygrała w pierwszej turze, a to świadczy, że więcej ludzi jest niezadowolonych z jej rządów, niż je popiera – mówi kandydat na burmistrza. - Mieszkańcy chcą zmian – dodaje. Będzie chciał spotkać się w najbliższym czasie z kontrkandydatami, którzy już odpadli z gry i zwrócić się do nich o ewentualne poparcie.

W nowej Radzie Miejskiej zasiądzie 6 radnych PSL (Sławomir Staszak, Artur Trochimowicz, Arkadiusz Myślak, Tomasz Łachacz, Maryla Wierzbicka, Rafał Kiersikowski), 6 radnych „Z Górską dla Szczytna” (Ewa Czerw, Wanda Napiwodzka, Henryk Sienkiewicz, Mariusz Pardo, Paweł Krassowski, Danuta Górska), 3 radnych „Razem dla Mieszkańców” (Paweł Malec, Piotr Gregorczyk, Robert Siudak), 2 radnych PO (Arkadiusz Marczak, Marcin Figórniak) i po jednym reprezentancie komitetu W.P. Szewczaka (Arkadiusz Dziczek), „Nasze Miasto Szczytno” (Zbigniew Orzoł), „Forum Samorządowego” (Anna Rybińska) i PiS-u (Agnieszka Kosakowska).

ŚWIĘTAJNO: NIE DOCENILI WÓJTA

Dla wielu osób rozstrzygnięcie w Świętajnie jest prawdziwą sensacją. Dotychczasowy wójt Janusz Pabich będzie musiał ustąpić miejsca Alicji Kołakowskiej, którą pokonał cztery lata temu ( Wyniki: Alicja Kołakowska 1461, Stanisław Kaniuka 114, Janusz Pabich 901).

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.