Po pięciu latach kierowania Parafią Ewangelicko – Augsburską w Szczytnie, jej proboszcz ks. Alfred Borski przenosi się do Skoczowa. W niedzielę odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego parafianie dziękowali mu za posługę. Do czasu wyboru nowego proboszcza obowiązki administratora parafii będzie pełnił ks. Witold Twardzik z Pasymia, a wikariuszem zostanie ks. Adrian Lazar.

Pożegnanie proboszcza
Podczas uroczystego nabożeństwa ks. Alfreda Borskiego (pierwszy z lewej) żegnali m.in. (od lewej): zwierzchnik Diecezji Mazurskiej bp Paweł Hause, nowy wikariusz szczycieńskiej parafii ks. Adrian Lazar oraz pełniący obowiązki administratora ks. Witold Twardzik

Ks. Alfred Borski proboszczem Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczytnie został 1 września 2013 r. Po pięciu latach spędzonych na Mazurach, przenosi się na Śląsk Cieszyński, do Skoczowa. Obejmie tam obowiązki proboszcza trzeciej co do wielkości parafii ewangelickiej w Polsce, skupiającej ok. 4 tysięcy wiernych. Pożegnalne nabożeństwo ks. Borskiego odbyło się w minioną niedzielę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.