Międzyzakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” Pracowników Pomocy Społecznej w DPS w Szczytnie wystąpiła do dyrekcji placówki z żądaniem podwyższenia wynagrodzenia każdego z zatrudnionych w placówce o 1000 zł netto miesięcznie. - Od sześciu lat nie mieliśmy konkretnej podwyżki, a przecież koszty życia przy galopującej inflacji z dnia na dzień rosną – mówi szefowa „S” w szczycieńskim DPS-ie Dorota Kępa.

Pracownicy DPS-u żądają podwyżek
Zdaniem dyrektor DPS w Szczytnie Doroty Sędzińskiej – Bruździak, tegoroczny budżet placówki jest bardzo napięty. - Powiat już musiał dołożyć do niego 800 tys. zł na opłaty i rosnące koszty wyżywienia mieszkańców – mówi

SZEŚĆ LAT BEZ PODWYŻKI

Związkowcy z „Solidarności” działający w szczycieńskim Domu Pomocy Społecznej domagają się od dyrekcji placówki podwyżek płac. Pod koniec minionego tygodnia przedstawili swoje żądania na piśmie. Chcą podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych wszystkim pracownikom o 1000 zł netto miesięcznie. Oczekują spełnienia swoich postulatów w ciągu pięciu dni od doręczenia pisma, a w razie ich niespełnienia zapowiadają wejście w spór zbiorowy z pracodawcą, nie wykluczając nawet strajku.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.