Aż o ponad 70% w stosunku do ubiegłego roku wzrosła cena za 1 megawat energii elektrycznej dostarczanej do starostwa powiatowego i jednostek podległych powiatowi. Podwyżka da po kieszeni także innym samorządom. – To łupiestwo w biały dzień. Wzrost kosztów energii odbije się na funkcjonowaniu wszystkich samorządów – ostrzega starosta Jarosław Matłach.

Prąd kopnął samorządy
Włodarze trzech największych samorządów – od lewej: starosta Jarosław Matłach, burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski i wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski muszą przełknąć gorzką pigułkę. W przyszłym roku ceny za prąd będą u nich wyższe o od ok. 40 do ponad 70%

Od przyszłego roku w górę idą ceny prądu. Najbardziej dadzą się one we znaki dużym przedsiębiorstwom oraz samorządom. Te ostatnie już wiedzą, że skala podwyżek będzie niespotykana. W powiecie szczycieńskim wzrost cen najbardziej uderzy po kieszeni powiat. Niedawno odbył się tu przetarg na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb starostwa oraz podległych mu jednostek w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. – W porównaniu do roku 2017 cena jednego megawata wzrosła o 73% - informuje starosta Jarosław Matłach.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.