- Chciałbym powiedzieć radnemu Żuchowskiemu, że prędzej znajdzie się w więzieniu niż w polskim parlamencie – w ten sposób poseł Wypij odniósł się do argumentów Henryka Żuchowskiego, zamieszczonych na łamach „Kurka”, a dotyczących słabych notowań samorządów powiatu szczycieńskiego przy rozdawaniu rządowych środków.

Prędzej trafi do więzienia, niż do sejmu
Poseł Wypij wróży radnemu Żuchowskiemu, że ten może trafić za kratki. Radny odpowiada, że to co robi jest jego psim obowiązkiem

Kolejny, bardzo niekorzystny dla powiatu szczycieńskiego podział środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg stawia nas w wojewódzkim ogonie samorządów pod względem pozyskiwanego dofinansowania na planowane inwestycje. Trzy tygodnie temu poświęciliśmy temu artykuł „Rządowy fundusz dróg nie dla nas”. Zamieszczona w nim wypowiedź radnego wojewódzkiego PiS Henryka Żuchowskiego poruszyła posła Michała Wypija. Podczas zwołanej konferencji prasowej w Szczytnie odniósł się do jego słów. - Radny wojewódzki w zasadzie mówi wprost, że bez jego protekcji nie ma szans na otrzymanie dofinansowania, a fundusze i inne projekty są przygotowywane po to, by dawać swoim – mówił poseł. Jego zdaniem cierpią na tym nasze samorządy. - Okazuje się, że nawet politycy związani z obecnym obozem władzy nie są w stanie wyjść ponad poziom swojego partykularnego interesu i działać na rzecz naszego regionu. Takimi wypowiedziami chciałbym powiedzieć radnemu Żuchowskiemu, że prędzej znajdzie się w więzieniu niż w polskim parlamencie.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.