Andrzej Kozikowski został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Pasymiu na najbliższą kadencję. Do pomocy będzie miał Edytę Adamczyk i Romana Sitko. - Najbliższe lata nie będą należały do łatwych – zapowiada nowy-stary burmistrz Cezary Łachmański.

Przed nimi trudne czasy
Po złożeniu ślubowania, burmistrz Cezary Łachmański zapowiedział, jakie stawia sobie i radnym najważniejsze zadania na najbliższe 5 lat

KONKURENTÓW NIE BYŁO

Po raz pierwszy w tej kadencji zebrała się Rada Miejska w Pasymiu. Na miejsce obrad wybrano budynek dawnego kina, który po generalnej modernizacji stanowić będzie wkrótce miejskie centrum kultury. Zebranie rozpoczęto od wręczenia zaświadczeń radnym i złożenia przez nich ślubowania. Później przyszła pora na wybór przewodniczącego rady. Romuald Małkiewicz zaproponował na tę funkcję Andrzeja Kozikowskiego z Gromu i była to jedyna zgłoszona kandydatura. W głosowaniu tajnym otrzymał 15, czyli komplet głosów. Nie było też rywalizacji w przypadku wyboru wiceprzewodniczących. Nowo wybrany szef rady zgłosił Edytę Adamczyk z Leleszek i Romana Sitko z Pasymia, którzy otrzymali odpowiednio 14 i 15 głosów.

NIE BĘDZIE ŁATWO

Ślubowanie złożył też nowy-stary burmistrz Cezary Łachmański. W swoim wystąpieniu zapowiadał, że najbliższe lata nie będą należały do łatwych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.