PRZEDSMAK WIOSNY

Przedsmak wiosny

W minionym tygodniu było tak ciepło, że mieszkańcy miasta (głównie jednak młodzi) spacerowali lub biegali w koszulkach z krótkim rękawem. Wiosna zawitała do nas przed czasem i w związku z tym otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki z miejscowości Koczek okolicznościowy wiersz. Utwór jest dość długi, ale jak napisała autorka Bożena Ścibek-Polkowska, za to „bardzo rymowany”, więc przytoczmy choćby fragment:

Siedzi wiosna na swym tronie

z kwiatów polnych ma koronę

za porządki się zabrała

miłość w serca ludzi wlała...

ROK TEMU

Marcowe ocieplenie skłoniło nas do porównań, jak to było rok temu. Pamiętaliśmy, że zima 2012/13 długo nie chciała odejść, ale nie bardzo kojarzyliśmy, kiedy znikł ostatni śnieg. Sięgnęliśmy więc po archiwalne egzemplarze „Kurka” i co? Okazało się, że w marcu rok temu śnieg w najlepsze leżał na chodnikach. Mało tego – w „KM” nr 16 z dnia 17 kwietnia głównym tematem było odcięcie od świata mieszkańców miejscowości nomen omen - Koczek ilustrowane taką oto fotografią na okładce: (zdjęcie powyżej).

PUCOWANIE BARIEREK

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poustawiała w mieście mnóstwo żółtych barierek, które nieraz krytykowaliśmy z powodu ich nadmiaru. Ba, teraz firma ma z nimi trochę zachodu, jeśli chodzi o konserwację. Gdy nastały ciepłe dni, odbywało się w mieście ich generalne mycie po okresie zimowym. Wody, jak widać na zdjęciu, nie żałowano. No i dobrze, bo przy okazji umyły się fragmenty chodnika. Tyle że niestety, tylko fragmenty.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.