Nowe centrum kultury z salą widowiskową i przedszkole będą ze sobą sąsiadować w jednym obiekcie. Przygotowania do jego budowy rozpoczną się już w przyszłym roku.

Przedszkole i centrum kultury pod jednym dachem
Siedziba GOK, dziś mieszcząca się w budynku gimnazjum (z lewej) oraz przedszkole, według przyjętych założeń, mają znaleźć się pod jednym dachem

KOLEJNA ZMIANA OPCJI

Kolejna zmiana opcji w planach inwestycyjnych gminy Świętajno. Najpierw radni zarezerwowali w tegorocznym budżecie środki na opracowanie dokumentacji pod budowę nowego przedszkola, w sierpniu jednak wójt Alicja Kołakowska zmieniła zdanie. Uznała, że korzystniejszym dla gminy rozwiązaniem będzie przeprowadzka przedszkolaków do budynku obecnej podstawówki przy ul. Mickiewicza 28, której z kolei uczniowie przeniosą się do likwidowanego gimnazjum. - To budynek w dobrym stanie. Przedszkolaki będą tam miały dużo lepsze warunki niż teraz – zapewniała radnych wójt. Nie wszyscy jednak dawali temu wiarę. Mocno poirytowany radny Jerzy Fabisiak zarzucił wójt niekonsultowanie tak ważnych decyzji. - Odstąpienie od zamiaru budowy przedszkola będzie grzechem – protestował, zyskując wsparcie u innych radnych. To przyniosło skutek.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.