Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” świętowało w piątek jubileusz 50-lecia. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbył się urodzinowy koncert, którego największymi gwiazdami byli mali wychowankowie.

Przedszkole jak bajka
Na zakończenie koncertu przedszkolaki wraz z wychowawcami, dyrekcją placówki i zaproszonymi gośćmi odśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce”

POD PATRONATEM „LENPOLU”

Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” istnieje już 50 lat. W miniony piątek z okazji jubileuszu w Miejskim Domu Kultury odbył się uroczysty koncert. Przybyłych gości powitała dyrektor placówki Urszula Stawicka, a jej zastępczyni Halina Napiórkowska, z pomocą przedszkolaków z grupy „Sówek” przypomniała historię przedszkola. Powstało ono w 1972 r. z inicjatywy kierownictwa Północnych Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Lenpol” i przez 20 lat funkcjonowało pod jego patronatem. Początkowo dzieci uczęszczały do placówki na dwie zmiany, bo tak pracowały ich mamy. Pierwsza trwała od godziny 5.00 do 14.00, druga – od 14.00 do 23.00. Przedszkole miało nawet własną pralnię i magiel, gdyż milusińscy korzystali z zakładowej pościeli i ręczników. Po 1990 r. stopniowo skracano czas pracy, likwidując drugą zmianę.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.