Czy przedszkola w powiecie szczycieńskim zaczęły już przyjmować dzieci? Teoretycznie mogły to robić od środy, w praktyce gotowość taką wyraziła jedynie gmina Pasym. Pozostałe zrobią to najwcześniej w poniedziałek, inne nie wyznaczyły jeszcze konkretnych terminów.

Przedszkolne dylematy władz
Przedszkola w gminie Szczytno, w tym także to w Nowinach, na razie pozostaną zamknięte

Teoretycznie od środy 6 maja przedszkole i żłobki mogły zacząć już przyjmować dzieci. Na uruchomienie placówek od tego dnia zdecydowało się jednak niewiele samorządów. Jak sytuacja wygląda w gminach powiatu szczycieńskiego?

DŹWIERZUTY

Sekretarz gminy Barbara Trusewicz informuje, że przedszkole w Dźwierzutach będzie czynne od poniedziałku 11 maja. - Mocno przygotowujemy się, aby wszystkie standardy bezpieczeństwa były spełnione – zapewnia sekretarz. Dodaje, że jak dotąd zainteresowanie rodziców posłaniem dzieci do przedszkola nie jest duże. Na razie do placówki uczęszczać będzie 7 przedszkolaków z różnych grup wiekowych.

JEDWABNO

W Jedwabnie przedszkole przez najbliższy czas pozostanie zamknięte. Jak tłumaczy wójt Sławomir Ambroziak, dyrektor placówki zrobił rozeznanie wśród rodziców, aby dowiedzieć się, czy zamierzają oni posłać do niej swoje dzieci. - Dodzwonił się do 60 rodziców spośród 80. Z tego grona tylko czworo wyraziło chęć wysłania swoich pociech do przedszkola. To zdecydowanie za mało – mówi wójt. Dodaje, że rozważana była data uruchomienia placówki już 11 maja, bo jest ona w stanie spełnić wymogi sanitarne, ale wobec nikłego zainteresowania rodziców zrezygnowano z niej. Kolejny brany pod uwagę termin to 18 maja, o ile zgłoszonych zostanie więcej dzieci. Wójt przekonuje, że warto odczekać jeszcze najbliższe dwa tygodnie także ze względów bezpieczeństwa. - Podczas długiego majowego weekendu nasza gmina przeżyła wysyp letników. Dało się zauważyć, że wielu z nich chodziło bez maseczek. Zaczekajmy, by przekonać się, czy nie będzie negatywnych tego skutków – mówi Ambroziak.

PASYM

- Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to przedszkole w Pasymiu otwieramy już środę 6 maja – informował we wtorek burmistrz Cezary Łachmański.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.