W minionym tygodniu na naszych ulicach zrobiło się podwójnie szaro.

Przegląd powyborczyPowód pierwszy stanowiło  pogorszenie pogody i nadejście pory zdecydowanie deszczowej, powód drugi to niezwykle  szybkie uprzątnięcie słupów, witryn sklepowych, płotów i tablic po wyborach. W najbliższą niedzielę w Szczytnie mamy drugą rundę, w związku z czym wyborczą aktywność zachowali jeszcze dwaj kandydaci na burmistrza i to ich wizerunki dominują „na mieście”. Większość pozostałych banerów i plakatów bardzo szybko znikła. Część już w powyborczy poniedziałek.
„Kurkowi” udało się złowić obiektywem kilka plakatów przykuwających szczególną uwagę. Oto np. trio kandydatów, którzy przypuszczalnie nieźle odnaleźliby się w jednym z najdowcipniejszych ugrupowań III RP – Polskiej Partii Przyjaciół Piwa (fot. 1). 

W „Kurku” staramy się omijać tła reklamujące trunki, ale tu, nie z  przyczyn, broń Boże, reklamowych, postanowiliśmy tło umieścić. Intrygujące jest również swoiste tło wyborczego plakatu znajdującego się w Dąbrowach. Nad podobizną kandydata na wójta  gminy Rozogi znajduje się napis, który może kazać spojrzeć na wyborczy afisz w określony sposób (fot. 2). Tak czy owak nie zaszkodziło to wójtowi  w pewnym wygraniu wyborów, a jakiekolwiek skojarzenia sugerujące opuszczenie przez niego politycznej sceny z powodów metrykalnych okazały się zupełnie przypadkowe.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.