Niepowodzeniem dla gminy Szczytno zakończył się udział w ogólnopolskiej akcji „Bitwa o wozy”. Jej celem było zachęcenie do udziału w wyborach mieszkańców samorządów liczących do 20 tys. mieszkańców.

Przegrana bitwa o wozy
Mieszkańcy gminy Szczytno nie posłuchali apeli władz samorządowych (na zdjęciu wicewójt Ewa Zawrotna) i nie ruszyli masowo do urn wyborczych, co dałoby szansę na pozyskanie nowego wozu strażackiego

Zapowiedź MSWiA ufundowania nowych wozów strażackich dla gmin, które będą mogły się pochwalić największą frekwencją wyborczą w drugiej turze wyborów prezydenckich zaktywizowała wiele samorządów. Do rywalizacji o pozyskanie strażackiego pojazdu przystąpiła m.in. gmina Szczytno. Jej władze wydrukowały kilka tysięcy ulotek propagujących tę akcję i przekazały je do siedmiu jednostek OSP, działających na terenie gminy. Ich przedstawiciele zobowiązali się do rozniesienia materiałów do wszystkich gospodarstw w swoich obwodach. W efekcie frekwencja w drugiej turze w porównaniu do pierwszej wzrosła z 58 do 64%. To niewiele.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.