Ogłoszony przez NFZ konkurs na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrotownej wygrała spółka „Medico”. Jej rywalem był szczycieński szpital, którego kierownictwo liczyło, że to publicznej placówce przypadnie w udziale kontrakt. - Bardzo nam przykro, że przegraliśmy, bo to niekorzystne dla pacjentów – mówi dyrektor Beata Kostrzewa i zapowiada, że złoży w tej sprawie odwołanie. Jeśli nie zostanie ono uwzględnione, od 1 kwietnia nocna i świąteczna pomoc będzie świadczona w przychodni na ul. Gnieźnieńskiej.

Przegrany bój o nocną pomoc

ZESZLI Z CENY, A PRZEGRALI

Wszystko wskazuje na to, że wraz z początkiem kwietnia mieszkańcy powiatu nocnej i świątecznej pomocy medycznej będą musieli szukać w przychodni na ul. Gnieźnieńskiej. Zdecydował o tym wynik ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursu na świadczenie tych usług. Wygrała go prywatna spółka „Medico”. Jej jedynym konkurentem był szczycieński szpital. Kierownictwo publicznej placówki mocno liczyło na przejęcie nocnej i świątecznej opieki. Dyrektor Beata Kostrzewa przyznaje, że startując w konkursie, ZOZ i tak już znacznie obniżył cenę tych usług. To jednak okazało się niewystarczające.

- Przypuszczam, że o naszym niepowodzeniu zdecydował brak certyfikatu ISO na świadczenia poz – mówi dyrektor szpitala. Dodaje, że trudno, aby placówka go posiadała, skoro do tej pory nie prowadziła tego rodzaju usług medycznych. Teraz Beata Kostrzewa zapowiada złożenie odwołania, ale nie bardzo wierzy, aby dało ono pomyślny dla ZOZ rezultat.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.