Pod przychodnią lekarską przy ul. Kościuszki zawsze parkuje dużo samochodów.

Przepełniony parkingZjawiamy się tam, gdy szwankujemy na zdrowiu, a co jest paradoksem, często właśnie przez te auta, bo siedząc za kółkiem, coraz mniej zażywamy ruchu.
Należałoby prowadzić bardziej zdrowy tryb życia, przesiąść się raczej na rowery, dużo spacerować. Cóż, kieruje jednak nami wygoda, no i skutkuje to potem wizytami u lekarzy.
Skoro na utwardzonym placu pod przychodnią zdrowia wszystkie miejsca postojowe są zajęte, trzeba zaparkować gdzie indziej.

 

UWAGA NA WYSOKI PRÓG!

Na szczęście obok funkcjonuje drugi plac postojowy, ale już o nawierzchni gruntowej. Na nim jednak również panuje tłok, choć sam teren nie zachęca do pozostawienia tam pojazdu.
Podłoże jest bardzo nierówne z licznymi kałużami. Jednak jeśli nie ma wyjścia i trzeba koniecznie zaparkować, musimy tam wjechać. Teraz jednak uwaga, bo manewr taki można przepłacić awarią samochodu. Rzecz w tym, że na styku utwardzonego placu z gruntowym powstał wysoki próg, o który bardzo łatwo zawadzić podwoziem, a w konsekwencji je uszkodzić. Woda opadowa, a deszczu ostatnio nam nie brakowało, po prostu wypłukała grunt z nieutwardzonej nawierzchni i mamy to, co widać na zdjęciu.
Ponieważ ów gruntowy parking leży na terenie miejskim, zgłosiliśmy problem do ratusza. Obiecano nam, że wkrótce zostanie nawiezione kruszywo i plac będzie wyrównany.

 

CO Z TYMI ROZKŁADAMI JAZDY?

Po drogach powiatu jeździ wiele pojazdów tupu bus, które przewożą pasażerów na lokalnych liniach. Należą one do kilku prywatnych przewoźników, konkurujących ze sobą dość ostro. Dołączył do nich także BUS-KOM, spółka, która do niedawna operowała tylko na dłuższych liniach, głównie międzymiastowych.
Jeden z jej busów jeździ na trasie Szczytno – Jerutki – Świętajno – Piasutno i z powrotem. Według rozkładu jazdy powinien zjawiać się w Świętajnie o godz. 14.16, by jechać do Szczytna. Właśnie z tego połączenia chciał skorzystać pan Ireneusz, mieszkaniec stolicy powiatu.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.