Wiceprzewodniczący rady Edward Lenarciak w ubiegłym roku zarobił najwięcej spośród samorządowców gminy Szczytno. Prześcignął nawet samego wójta Sławomira Wojciechowskiego, który do tej pory dzierżył pod tym względem palmę pierwszeństwa.

Prześcignął nawet wójta
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Szczytno Edward Lenarciak ma powody do zadowolenia. W kategorii osiągniętych w ubiegłym roku dochodów zdetronizował dotychczasowego lidera, wójta Sławomira Wojciechowskiego

MNIEJSZE ZAROBKI WŁODARZA

W tym tygodniu przyglądamy się stanowi posiadania władz samorządowych największej w powiecie gminy Szczytno. Zaczynamy jak zawsze od kierownictwa urzędu. Wójt Sławomir Wojciechowski wraz z małżonką zgromadził 202 tys. złotych. Mają też wspólny dom o powierzchni 127,20 m2 wyceniany na 260 tys. zł oraz grunty orne o łącznej wartości 100 tys. złotych. Z tytułu zatrudnienia włodarz gminy uzyskał w minionym roku 144 353,28 zł brutto. To znaczący spadek w stosunku do 2017 r., kiedy to jego dochody wyniosły 192 575, 78 zł, ale wówczas na tę sumę złożyła się także nagroda jubileuszowa.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.