Trwa pierwszy etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę 4 tys. złotych. Drugie miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł a trzecie – 2 tys. złotych. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Szczytno. W ich gronie jest Teresa Siemiątkowska z Leśnego Dworu.

Gmina Szczytno jest największą w powiecie pod względem liczby mieszkańców. W jej skład wchodzą trzydzieści dwa sołectwa. Po ubiegłorocznych wyborach w większości z nich, bo w aż dwudziestu trzech, sołtysami zostały kobiety. Tak jest m.in. w Leśnym Dworze, gdzie przewodniczącą osiedla ponownie wybrano Teresę Siemiątkowską.
Urodziła się w Łazach pod Ostrołęką. W Ostrołęce skończyła technikum budowlane i wyjechała do pracy do Olsztyna. - Do Szczytna przyjechałam za mężem, bo tu w latach 70. otrzymaliśmy mieszkanie – wspomina pani Teresa.
Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa i w tym zawodzie pracuje do chwili obecnej. Od siedmiu lat jest na emeryturze, ale nadal pozostaje czynna zawodowo. - Pomagam mężowi w prowadzeniu firmy Usługi Projektowe w Budownictwie i Nadzory. Uczestniczę również aktywnie w pracach na rzecz Warmińsko Mazurskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Olsztynie - mówi.
W Leśnym Dworze mieszka od 1985 r. i tu razem z mężem wychowała dwoje dzieci, które mają już swoje rodziny.
Leśny Dwór, graniczący bezpośrednio ze Szczytnem, ma status osiedla. Pani Teresa jego przewodniczącą została w sierpni 2017 r. po śmierci swojego poprzednika Kazimierza Łuszczańca. - Jako przewodnicząca osiedla wykonuję takie same obowiązki jak sołtysi w gminie Szczytno – tłumaczy pani Teresa. - Widzę potrzeby naszych mieszkańców i staram się je realizować. Tradycją naszą jest organizacja corocznych spotkań z Mikołajem – mówi. Mieszkańcy mają do dyspozycji świetlicę, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, tenisa ziemnego i koszykówki oraz plac zabaw dla dzieci. Jest więc możliwość organizacji spotkań integracyjnych. - Cieszy mnie, że wybudowana została ścieżka pieszo – rowerowa do lasu, z której korzystają licznie nasi mieszkańcy, jak również mieszkańcy Szczytna – podkreśla przewodnicząca. - Z pewnością jest jeszcze wiele do zrobienia, ale myślę, że przy tak dobrej współpracy jak dotychczas z wójtem gminy Szczytno uda się zrealizować dalsze plany – mówi pani Teresa.
(kee)
SOŁTYSI GMINY SZCZYTNO
Leśny Dwór – Teresa Siemiątkowska, Czarkowy Grąd – Dariusz Deptuła, Dębówko – Beata Kłak, Gawrzyjałki – Marta Glabisz – Bruździak, Jęcznik – Janusz Jakubcewicz, Korpele – Marcin Roman Olender, Lemany Gabriela Borkowska, Lipowa Góra Wschodnia – Michał Luma, Lipowa Góra Zachodnia – Anna Farjan, Lipowiec – Beata Siok, Marksewo – Emilia Joanna Skóra, Małdaniec – Danuta Bagińska, Niedźwiedzie – Aleksandra Popielarz, Nowe Gizewo – Alicja Samsel, Nowiny – Marta Suchecka, Olszyny – Jacek Suprynowicz, Piecuchy – Anna Balińska, Prusowy Borek – Marlena Jastrzębska, Płozy – Jacek Dąbrowski, Romany – Monika Lange, Rudka – Danuta Tomaszewicz, Sasek Mały – Maria Szymańska, Sasek Wielki – Adam Grochocki, Siódmak – Mirona Urbanik – Gołota, Stare Kiejkuty – Magdalena Wiszniewska, Szczycionek – Zygmunt Kąkol, Szymany – Andrzej Gers, Sędańsk – Krystyna Jonik, Trelkowo – Edyta Bałdyga, Wawrochy – Magalena Chaber, Wały – Agata Kaczmarska, Zielonka – Monika Rogowska.
