Ani się obejrzeliśmy, a już kolejny rok dobiegł końca. Zgodnie z naszą kurkową tradycją, zapraszamy Czytelników do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń minionych dwunastu miesięcy. Dziś prezentujemy część drugą.

LIPIEC

Przeżyjmy to jeszcze raz (2)
Mł. insp. Radosław Drach

• Mł. insp., a wkrótce już insp. Radosław Drach został komendantem powiatowym policji w Szczytnie. Nowy szef szczycieńskich policjantów ma 41 lat, a służbę w policji rozpoczynał w 1998 r. Miejscowa jednostka była mu znana, bo służył w niej przez cztery lata. Potem podjął pracę w WSPol, a następnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zanim ponownie trafił do Szczytna, pełnił funkcję komendanta powiatowego w Piszu i w Węgorzewie. W rozmowie z „Kurkiem” zdradził, że jego celem jest poprawienie wizerunku szczycieńskiej jednostki i podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Podobne deklaracje składali już jednak jego poprzednicy, którzy nie zagrzali długo miejsca w fotelu komendanta.

Zabytkowy parowóz Pt47

• Takich tłumów na dworcu PKP w Szczytnie nie było od lat. Wszystko za sprawą odwiedzin zabytkowego parowozu Pt47, który przyjechał ze słynnej parowozowni w Wolsztynie w ramach wakacyjnego objazdu Mazur. Zdecydowanie największą frajdę mieli najmłodsi, bo podobne ciuchcie zwykle oglądali tylko na starych zdjęciach. Z kolei starsi z rozrzewnieniem wspominali czasy, gdy widok parowozu na szczycieńskim dworcu był codziennością.

Sołtys Edyta Duda

• Tuż po ponownym wyborze na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego w plebiscycie czytelników „Kurka”, Edyta Duda ze Świętajna nieoczekiwanie złożyła rezygnację z funkcji. Swoją decyzję tłumaczyła względami osobistymi i wyjazdem ze Świętajna. Jej następczynią została imienniczka, Edyta Kopeć, która do tej pory zasiadała w Radzie Sołeckiej.

Konrad Bukowiecki

• Zróżnicowana frekwencja towarzyszyła koncertom podczas Dni i Nocy Szczytna. Muzycznymi gwiazdami imprezy byli: Krzysztof Cugowski, zespół LemOn, Patrycja Markowska i Żuki. Miały one jednak solidną konkurencję w osobach mistrzów sportu. Po raz pierwszy podczas święta grodu odbył się mityng lekkoatletyczny z udziałem najlepszych w kraju i nie tylko kulomiotów: „naszego” Konrada Bukowieckiego oraz Michała Haratyka.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.