Ani się spostrzegliśmy, a tu już mija kolejny rok. Jego schyłek to dobry moment, aby przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia powiatu i jego mieszkańców w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Zapraszamy do pierwszego etapu naszej kurkowej podróży w czasie.

STYCZEŃ

Przeżyjmy to jeszcze raz (cz.1)
Asystent wójt Krzysztof Kolczyński

• Budowa lotniska dla samolotów małolitrażowych, ośrodka nauki jazdy konnej, plantacji wierzby oraz zakładu przetwórstwa drzewnego z zapotrzebowaniem na energię większym niż wielbarska IKEA – takie wizje, niczym premier Morawiecki, roztaczał przed samorządowcami gminy Świętajno asystent wójt, Krzysztof Kolczyński. Wcześniej domagali się oni obniżenia mu pensji, ale postulat ten nie przeszedł. Wystąpienie Kolczyńskiego najwyraźniej wywarło na radnych tak duże wrażenie, że o swoim wcześniejszym żądaniu zapomnieli. Minął już prawie rok, a po inwestycjach, podobnie jak o asystencie, który kilka miesięcy później pożegnał się z posadą, nie ma śladu ...

Podinsp. Tomasz Bzymek, nowy komendant powiatowy policji

• Stery komendanta powiatowego policji w Szczytnie przejął podinsp. Tomasz Bzymek, dotychczas pracujący jako wykładowca w WSPol. Nowy szef szczycieńskich stróżów prawa ma 46 lat i czystą kartę jeśli chodzi o służbę w minionym ustroju, bo swoją przygodę z mundurem zaczynał w 1991 r. W rozmowie z „Kurkiem” obiecał, że funkcjonariusze pod jego rządami będą kłaść większy nacisk na prewencję niż karanie mieszkańców, zwłaszcza za drobne wykroczenia. Rzeczywistość szybko zweryfikowała te deklaracje. Mogą to potwierdzić choćby ci, którzy niedawno otrzymali mandaty za przechodzenie po wyłączonym z ruchu pieszego odcinku chodnika przy SP nr 3.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.